Není malých rolí, utěšují se herci, na které se nedostanou ty velké. Není malých úkolů, snažil se v noci přesvědčit prezident Barack Obama ve svém letošním Poselství o stavu unie Američany.

Na prahu svého šestého roku v úřadě se prezident ani nesnažil příliš předstírat, že by od republikánů, kteří drží většinu v dolní sněmovně Kongresu, a mohou tak blokovat jeho legislativní návrhy, čekal nějakou vstřícnost. A rovnou vyhlásil, že když to nepůjde jinak, bude konat sám.

„Kdykoli a kdekoli, kde mohu učinit kroky bez legislativy (schválené Kongresem) k tomu, abych rozšířil možnosti pro více amerických rodin, tak to udělám,“ řekl Obama v prvních fázích svého projevu. Přeloženo: pokusím se svou agendu prosazovat vlastními exekutivními prezidentskými výnosy, obejdu Kongres.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.