V jedné črtě Jamese Thurbera je postavička, které ostatní říkají Dědek Konecsvěták. Vždycky se přiřítil se svým rozhrkaným vozem někam, kde bylo hodně lidí, vystoupil a začal volat: "Připravte séééé! Bude konec světáááá!" Angličtina pro podobné lidi má pěkný termín doomsayer - tedy někdo, kdo při každé vhodné i nevhodné příležitosti hlásá, že se blíží velká zkáza. Česky tedy něco jako zkázoděl.

Konec světa v biblickém smyslu už není moc v módě. Navíc v nepříliš religiózním Česku téma posledního soudu moc nerezonuje. Naši zkázodělové mají jako téma zkázu společnosti. Celá republika je totiž rozkradená. Lidé nemají co jíst, umírají hlady, model rodiny je rozpadlý, mezilidské vztahy neexistují, životní prostředí je těsně před bodem, kdy se všichni udusíme zplodinami, ulice jsou plné násilníků, politika je skrznaskrz prolezlá korupcí, kdo má peníze, přišel k nim nepoctivě, lidi jsou dušení exekucemi... Však to znáte, stačí otevřít internetové diskuse.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.