V přírodě je čas krátce po slunovratu obdobím, kdy skončila doba prodlužující se temnoty a přichází nové světlo. Dá se to říci o naší politice, kdy konec roku prožíváme v očekávání nové vlády? Dosavadní koaliční vyjednávání dávají tušit, že to s tou změnou politiky vybubnovávanou ve volbách nebude ani v příštím roce až tak velký bengál.

Nejprve ale k nadějnějším zábleskům. Patří k nim už samotný fakt, že vláda vzniká zcela normálním způsobem, vyjednáváním tří stran s jasným mandátem. Jejich přetahování se o pozice v kabinetu se nijak neliší od předchozích sestavování koaličních vlád. Boj o křesla bychom dokonce mohli vnímat jako návrat k normálu poté, co jsme s úžasem přihlíželi, jak si prezident sestavil hradní vládu a její složení nadiktoval povolnému premiérovi.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.