Bylo to od hlavy státu velmi hezké, že se místo na Nový rok rozhodla pozdravit občany už na Štěpána, v čase vánočním, kdy se i okoralá srdce rozněžňují touhou po blízkosti. Slibované "navazování na masarykovskou tradici" se ale příliš nepovedlo. Místo sváteční, obecně lidské a mravní úvahy - třeba o společné práci na "res publica" - přišlo prezidentské sebechválení v pěti bodech.

Od Miloše Zemana jako ostentativního bezvěrce se nedalo očekávat zamyšlení na téma radostné zvěsti o narození Spasitele. Přesto je zarážející, jak málo prezident hovořil o starostech a radostech druhých a naopak kolik času věnoval tomu, co všechno dobrého, radostného a prozíravého vykonal on sám.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se