Je lepší řešit příčinu problému, ne následek. Pokud se politici domnívají, že banky či energetické firmy dosahují nepřiměřených zisků, měli by se prvně zeptat, proč tomu tak je. Nedostatečná konkurence? Bariéry bránící dalším zahraničním bankám nabízet levnější služby? Neúčinná regulace? A řešit tyto příčiny, nikoli selektivně zdaňovat zisky. Spotřebitelům by jistě bylo milejší, kdyby platili nižší ceny a ušetřené peníze si nechali pro sebe, než když budou platit vyšší ceny a část z těchto peněz si vezme stát a utratí je - kdo ví na co.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



