Nad soukromým rozhovorem Jiřího Rusnoka se dvěma dalšími kolegy z vlády, v němž starší pánové probírají nemilé souvislosti cesty na pohřeb Nelsona Mandely ve velmi uvolněném, pubertálním stylu, by se dalo klidně mávnout rukou. Kdo z nás může říct, že v soukromí mluví jako kniha a že občas nepoužije nějaké jadrnější, peprnější slovo, které svou silou dokonce suverénně překoná Rusnokovu tradiční slovní vycpávku "vole" (speciálně novináři o tom vědí své).

Pravda, představitelé vlády by si zrovna na půdě parlamentu takové výstupy měli odpustit, ale stane se; je to hloupé a trapné, ale dál už nemá cenu nad tím morálně pozvedávat obočí. Za bližší pozornost stojí až širší souvislosti tohoto estrádního čísla, za něž vděčíme moderní technice, evidentně dosti složitým zákrutům novinářské etiky a neopatrnosti politiků, kteří jsou také jenom lidé a v mnoha situacích se zkrátka přestávají ovládat (koho by upřímně nerozčílilo, že musí před Vánocemi místo rodinné večeře na pohřeb do Afriky).

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.