Vláda bude mít víc členů než Rusnokův kabinet, oznámil pravděpodobný budoucí premiér Bohuslav Sobotka. Udělal tím chybu jak z pohledu politického marketingu, tak z pohledu deklarovaného étosu svého kabinetu.

Zřízení nových bezportfejních funkcí státní rozpočet samozřejmě nepoloží, ale symbolika je drtivá: Zatímco ekonomická situace většiny lidí se nelepší, prvním krokem "vlády změny" bude zvýšení počtu ministrů, na které se přirozeně okamžitě nabalí houfec úředníků. Řada lidí nabude dojmu, že si z nich ti nahoře zase utahují. A těžko jim to rozmlouvat: více členů vlády správu země nezlepší, jde jen o uspokojení ambicí jednotlivých partají a lidí v nich.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se