Sociální demokraté si ještě v Paroubkových billboardových dobách řekli, že církevní restituce jsou dobrá věc na zviditelnění. Spolehli se na předsudky svých voličů, jejich ateismus a z komunismu zažitou představu hamižných, neužitečných kněžích.

V nastoupeném rytmu pokračovali i před říjnovými volbami. Jenže už v létě zahájili i druhou, tentokrát ústupovou fázi. A je mimořádně poučné je sledovat, jak kolem restitucí tančí a v tom reji krok za krokem rozmělňují vlastní sliby. Vlastně je to takový manuál, jak vycouvat z líbivého, ale zapeklitého tématu.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se