Bývalý premiér Petr Nečas odmítl vypovídat v případu své manželky Jany Nečasové, ve které je zároveň podezřelý ze spáchání trestného činu, a přitom prohlásil, že považuje policii a státního zástupce za podjaté. Státní zástupce se k tomu vyjádřil tak, že se po krátké úvaze rozhodl neudělit mu za to pořádkovou pokutu. Smyslem jeho vyjádření bylo bezpochyby upozornění na to, že takovou pravomocí disponuje.

Vlasta Parkanová na svých webových stránkách zveřejnila výslechy svědků v kauze CASA, ve které vystupuje jako obviněná. Policejní rada ji vyzval, aby upustila od tohoto jednání s poukazem na to, že maří vyšetřování. Dozorující státní zástupce dokonce v médiích zveřejnil informaci, že zvažuje, zda tento její postup nezakládá důvody pro její vzetí do vazby. Kromě angažování aktérů obou kauz v politice mají tyto události společný ještě jeden rys, a to nerespektování práva na obhajobu ze strany státního zastupitelství.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.