S populárními pochody pomatených lidí proti tzv. nepřizpůsobivým se neustále vrací otázka, kdo jsou oni mýtičtí slušní a přizpůsobiví Češi. Zde je několik jejich současných i historických charakteristik, které slouží coby základ hrdosti na vlastní národ a za něž stojí za to bojovat tváří v tvář hrozbě rozpuštění v dekadentní Evropě.

Přizpůsobivost
Slušný Čech se přizpůsobí všemu a všem. V minulosti se přizpůsobil Hitlerovi i Gottwaldovi. Brzy se naučil kšeftovat s okupačními vojsky sovětské armády. Pokud si snad myslel něco jiného, myslel si to raději sám, doma a tajně. Pokud se mu zadařilo, mohl si to tajně myslet o víkendech na chatě. V každodenním životě se vždy přizpůsobil stejně otupělé většině. Není důležité mít pravdu, ale tvrdit to, co ostatní.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.