Odrážel tím novinářské dotazy na hříchy, které se vytýkají Miroslavu Kalouskovi. Ten pak schwarzenberskou tradici aplikoval i ve svém "panství", když na ministerstvu financí pod heslem "raději hříšníka než hlupáka" udržel experta na mezinárodní arbitráže Radka Šnábla pravomocně odsouzeného za daňové podvody. Není pochyb o tom, že pro pana Šnábla je jeho úspěšná praxe na ministerstvu hodnotným zápisem do profesního životopisu.

Daňový podvod už méně. O "mimořádně kvalitních profesních životopisech" mluvil Kalousek i ve vztahu k exposlancům Marku Šnajdrovi a Ivanu Fuksovi. Kandidáty s lepšími profesními předpoklady v době, kdy jim nabízel funkce v Čepru, respektive v Českém Aeroholdingu, prý neviděl...

Marek Šnajdr svou kvalifikaci předvedl v čele dozorčí rady VZP v době, kdy zkrachoval projekt IZIP se ztrátou asi dvě miliardy korun a kontroloři ministerstva zdravotnictví upozornili na pochybnosti v zakázkách a smlouvách za více než 850 milionů korun. Fuksa má zase několik zajímavých zápisů z doby svého působení v Příbrami - smlouvy uzavřené bez výběrového řízení, městský byt neoprávněně přidělený jeho ženě, sobě přidělené vysoké odměny ze zadlužené městské firmy.

Předvídatelný systém obsazování dozorčích rad a managementu státních společností v Česku neexistuje a chtít tedy po kandidátech jako nutný kvalifikační předpoklad i něco jako osobní integritu je zjevně z říše fantazie. Odbornost a znalost ale není všechno. Kdyby šlo jen o to, mohli bychom mít rovnou celou vládu jen z "napravených pytláků". A nejlepším ministrem vnitra by pak mohl být typově Jiří Kajínek.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 0 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.