Žádné překvapení, snad jen, proč to trvalo tak dlouho? Státní zastupitelství žádá sněmovnu, aby vydala poslance a odcházejícího premiéra Petra Nečase. Stalo se tak skoro měsíc poté, co policie provedla velkolepý zásah na Úřadu vlády a se souhlasem soudu posadila do vazby sedm bývalých politiků a vysokých státních úředníků.

Teď, jak návladní naznačovali už na úplném začátku, došlo i na Nečase, podle všeho kvůli jeho podílu na dealu „dozorčí rady za mandát“, což je skutečně - nejen - v české politice něco tak neobvyklého, že to žádá rázný policejní zásah. A vazbu, samozřejmě, protože bez vazby to není pořádný případ a veřejnost by si snad mohla myslet, že je málo důkazů.

Nebudeme už opakovat argumenty, proč byla Nečasova dohoda s Tluchořem a spol. neetická, ničící politickou kulturu a v širším slova smyslu korupční, proč si ale zároveň nemyslíme, že by to měl řešit trestní zákon. Řekněme jen, že státní zastupitelství bude mít u soudu s prokazováním viny dost co dělat...

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.