Rozhodnutí Ústavního soudu, které zrušilo rozdělení lékařské péče na standard a nadstandard a které zrušilo stokorunové poplatky za pobyt v nemocnici, nám říká jediné: zrušme parlament. Stačí nám prezident, který jmenuje vládu bez ohledu na poslaneckou většinu, a jím jmenovaný Ústavní soud, který určuje, co je správné a co ne. 

Podíváme-li se na současnou politickou scénu, tak se zdá, že bychom parlament mohli klidně zrušit: stačí nám prezident, který jmenuje vládu (bez ohledu na sněmovnu) a prezidentem jmenovaný Ústavní soud (který určuje, jaká politika je správná a jaká ne).

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se