Abyste si udělali obrázek o událostech v Istanbulu a porozuměli statečným lidem, kteří v ulicích bojují proti policii a dusí se jedovatými výpary slzného plynu, rád bych začal osobním příběhem. Ve svých pamětech s názvem Istanbul jsem psal o tom, jak celá moje rodina kdysi bydlela v bytech tvořících obytný dům Pamukových ve čtvrti Nişantaşi. Před touto budovou stál padesátiletý kaštan, který je tam naštěstí dodnes.

Jednoho dne v roce 1957 městské zastupitelstvo rozhodlo, že se tento strom musí pokácet, aby se rozšířila ulice. Opovážliví úředníci a autoritářští správcové ignorovali odpor obyvatel této čtvrti. A tak v den, kdy měl být strom pokácen, strávili můj strýc, můj otec a celá naše rodina den i noc na ulici, kde u stromu střídavě hlídkovali. Tímto způsobem jsme strom zachránili, ale současně jsme vytvořili i společnou vzpomínku, za níž se celá rodina dodnes s radostí ohlíží a která nás všechny spojuje.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.