To je velice dobrá a krásná otázka – chyb jako v každém povolání a životě bylo pochopitelně plno, ale z těch zajímavějších si pamatuji zejména na ČEZ. Dlouhodobě jsem pracoval jako analytik zaměřený na utility a ČEZ byl nejen pro mě pochopitelně nosným titulem ve středoevropském teritoriu. Jeho nárůst při nákupu distribučních společností a vytvoření tzv. superČEZu jsem vcelku solidně odhadl, ale na jisté hranici jsem v další růst už nevěřil. Pokud si dobře pamatuji, tak jsem začal být pesimista někde kolem 800 Kč a zbytek růstu hrubě nad 1 000 Kč už jsem byl na tento titul totálně negativní.

Kuriózní je, že dneska jsme zhruba na těchto hodnotách, ale to pochopitelně krátko a střednědobé investory, kterým jsem tehdy radil, dnes opravdu nezajímá. A nejlepší na tom je skutečnost, že jsem tyto akcie sám následně koupil den po narození syna za 1 330 Kč a tvrdil jsem, že v 18ti z něj bude milionář. Dlouhodobá dividendová politika, reinvestice zisků a podobné bláboly ovlivnily můj rozum. No už chybí pouze 12 let a nebude to s tou metou jednoduché.

Zbývá vám ještě 50 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se