V České republice vyrostla generace k pohledání. Od narození dýchá plnými doušky svobodu, cestuje po světě a přes svoji kosmopolitnost nezapomíná, kde jsou její kořeny a co to je národ. Generace Y je plná otevřených, jazykově vybavených vzdělaných optimistů, kteří co nevidět zatočí s nešvary tolerovanými jejich rodiči. „Jsme přesvědčeni, že pouze kontakt s co nejširší paletou názorů, myšlenek, životních stylů, chutí a barev umožňuje rozvoj každého člověka i celé společnosti k lepšímu. Vítáme proto odlišnost a rozmanitost s otevřenou a tolerantní myslí.“

Na HNDialogu nedávno zveřejněný Hodnotový manifest generace Y od Davida Antoše vzbuzuje dojem, že z čerstvě dospělých Čechů musí mít radost nejen rodiče a personalisti, ale i skautští vedoucí oceňující jejich slušnost a vlastenectví.

Nejaktivnější, nejsebevědomější a nejviditelnější příslušníci této generace, tedy děti povedenější části české střední třídy, jsou nejspíš takoví, jak je Antoš popisuje. Věří v demokracii, ve vlastní schopnosti, nemají strach z Evropy a pohrdají předsudky i jejich maloměšťáckými nositeli. Oproti svým rodičům jsou zcestovalí a v zahraničí se i domluví.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.