V České republice vyrostla generace k pohledání. Od narození dýchá plnými doušky svobodu, cestuje po světě a přes svoji kosmopolitnost nezapomíná, kde jsou její kořeny a co to je národ. Generace Y je plná otevřených, jazykově vybavených vzdělaných optimistů, kteří co nevidět zatočí s nešvary tolerovanými jejich rodiči. „Jsme přesvědčeni, že pouze kontakt s co nejširší paletou názorů, myšlenek, životních stylů, chutí a barev umožňuje rozvoj každého člověka i celé společnosti k lepšímu. Vítáme proto odlišnost a rozmanitost s otevřenou a tolerantní myslí.“

Na HNDialogu nedávno zveřejněný Hodnotový manifest generace Y od Davida Antoše vzbuzuje dojem, že z čerstvě dospělých Čechů musí mít radost nejen rodiče a personalisti, ale i skautští vedoucí oceňující jejich slušnost a vlastenectví.

Nejaktivnější, nejsebevědomější a nejviditelnější příslušníci této generace, tedy děti povedenější části české střední třídy, jsou nejspíš takoví, jak je Antoš popisuje. Věří v demokracii, ve vlastní schopnosti, nemají strach z Evropy a pohrdají předsudky i jejich maloměšťáckými nositeli. Oproti svým rodičům jsou zcestovalí a v zahraničí se i domluví.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se