Být premiérem evropského tygra není žádná sranda a přináší to s sebou státnické povinnosti, o kterých se běžným smrtelníkům ani nesní. Rozhodl jsem se proto po vzoru Ing. Václava Klause obnovit jeho legendární zápisky z cest, aby mí občané mohli ocenit, co vše jsem pro ně ochoten udělat. Teď jsem zrovna byl čtyři dny v Rusku a měl jsem opravdu perný program. Jak by řekli dnešní mladí, prostě lolec.

Neděle

Zabalil jsem si na cestu všechno podstatné, nezapomněl na kartáček ani pyžamo a ještě si přibalil blahoslaveného Krtečka coby symbol české státnosti. Pak už sem šupal na letiště. Letěli jsme velkým letadlem, a jelikož jsem premiér, seděl jsem celou cestu u okýnka. Prostě mazec, jak by řekli mladí.

Někde v půlce cesty nám prasklo okno, ale já řekl odvážně, že letíme dál. Přece jen jsem měl s sebou Krtečka a ten byl až ve vesmíru, a navíc neletíme do Katyně, že jo.

Po přistání se prodíráme Moskvou. V zácpě stojíme snad hodiny. Každý si jezdí, jak chce. Svobodný svět, který není svázaný euroregulacemi. Ani nejsou nikde žádné cyklostezky. Boží.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.