Být premiérem evropského tygra není žádná sranda a přináší to s sebou státnické povinnosti, o kterých se běžným smrtelníkům ani nesní. Rozhodl jsem se proto po vzoru Ing. Václava Klause obnovit jeho legendární zápisky z cest, aby mí občané mohli ocenit, co vše jsem pro ně ochoten udělat. Teď jsem zrovna byl čtyři dny v Rusku a měl jsem opravdu perný program. Jak by řekli dnešní mladí, prostě lolec.

Neděle

Zabalil jsem si na cestu všechno podstatné, nezapomněl na kartáček ani pyžamo a ještě si přibalil blahoslaveného Krtečka coby symbol české státnosti. Pak už sem šupal na letiště. Letěli jsme velkým letadlem, a jelikož jsem premiér, seděl jsem celou cestu u okýnka. Prostě mazec, jak by řekli mladí.

Někde v půlce cesty nám prasklo okno, ale já řekl odvážně, že letíme dál. Přece jen jsem měl s sebou Krtečka a ten byl až ve vesmíru, a navíc neletíme do Katyně, že jo.

Po přistání se prodíráme Moskvou. V zácpě stojíme snad hodiny. Každý si jezdí, jak chce. Svobodný svět, který není svázaný euroregulacemi. Ani nejsou nikde žádné cyklostezky. Boží.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se