Miloš Zeman se po dnešku může pochválit. Senát mu schválil všechny čtyři nominace na místa ústavních soudců. A to prostě je politický úspěch.
A než si k tomu řekneme B, dodejme, že nejen pro nového prezidenta, ale pro celý ústavní systém, což je ještě mnohem důležitější.
Obsazení Ústavního soudu, který se už pomalu zadrhl, byl prezidentův nejdůležitější úkol pro první rok mandátu, který prostě musel splnit. Jinak by byla vážně ohrožena funkčnost jedné z nejdůležitějších ústavních institucí. Zeman své kandidáty - Miladu Tomkovou, Jana Filipa, Vladimíra Sládečka a Jaroslava Fenyka - vybral, předjednal a dnes prosadil. Dobrá práce.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












