Byl to rozhodující okamžik zápasu o titul mistra české ligy. Plzeňský hokejista Tomáš Slovák dvacet sekund před koncem tečoval přilbou nahození zlínského klubu a poslal puk mimo ledovou plochu. Rozhodčí ukázali vhazování ve středním pásmu, protože plzeňský hráč stál před modrou čárou.

Slovák ale čestně přiznal, že stál ještě v pásmu obranném, a tak Zlín dostal poslední šanci vyrovnat, protože se vhazovalo vedle plzeňského brankáře. A Zlínští opravdu srovnali a poslali zápas do nastavení, v němž nakonec po střele Martina Straky podlehli. Příkladný čin fair play, který všichni ocenili (ačkoliv kdyby Plzeň prohrála, bylo by asi všechno jinak), komentoval sám hráč před prodloužením stručně: "Nechtěl jsem, abychom vyhráli podvodem."

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se