Konference Globsec, která se koná v Bratislavě, vybízí k úvaze, jaký je skutečný význam nebo třeba jen samotný důvod existence visegrádské čtyřky. Právě o tom, jakou váhu a roli Visegrád v Evropě (EU, NATO) v současnosti hraje, se bude na konferenci nad Dunajem hodně mluvit.
Čím dále je člověk od střední Evropy, tím je pro něj lákavější stavět tam hrady. Při pohledu zvenčí je zřejmé, že žádná země v tomto regionu sama o sobě mnoho nezmůže, zatímco při vzájemné spolupráci zmohou hodně. Proto myšlenka visegrádské skupiny (V4), jejímiž členy jsou Česká republika, Maďarsko, Polsko a Slovensko, působí lákavě.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



