Konference Globsec, která se koná v Bratislavě, vybízí k úvaze, jaký je skutečný význam nebo třeba jen samotný důvod existence visegrádské čtyřky. Právě o tom, jakou váhu a roli Visegrád v Evropě (EU, NATO) v současnosti hraje, se bude na konferenci nad Dunajem hodně mluvit.

Čím dále je člověk od střední Evropy, tím je pro něj lákavější stavět tam hrady. Při pohledu zvenčí je zřejmé, že žádná země v tomto regionu sama o sobě mnoho nezmůže, zatímco při vzájemné spolupráci zmohou hodně. Proto myšlenka visegrádské skupiny (V4), jejímiž členy jsou Česká republika, Maďarsko, Polsko a Slovensko, působí lákavě.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se