Když jsem se díval do studie ECB, která došla k závěru, že německé domácnosti jsou chudší než italské nebo španělské, tak jsem si nemohl nevzpomenout na známý bonmot Winstona Churchilla: „Ze statistik věřím jenom těm, které jsem si sám zfalšoval“. Problém je jako vždy v interpretaci statistických dat.

Hlavní podíl na čistém majetku domácností má vlastnictví nemovitostí - a to je v Německu opravdu nižší. Důvodem je jiný životní styl, Němci patří například mezi největší světové cestovatele, mají lépe fungující trh nájemního bydlení a také vyšší počet domácností, v nichž žije jeden člověk, což vede ke stavu, že se neušetří tolik, jako když společně hospodaří více lidí, jako je tomu častěji na jihu Evropy.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se