Smutek a závist cítí český pozorovatel, když vidí energii, s jakou se Polsko prosazuje na mezinárodní scéně. Sedíte na konferenci ve Washingtonu, kde Američané mluví s respektem o velkorysých polských investicích do modernizace armády, a Walter Slocombe, který byl jako politický náměstek Pentagonu v letech 1994 až 2001 u rozšiřování NATO, dodá, že USA "v Evropě pravděpodobně nemají žádný důležitější bilaterální vztah, než je pevná americko-polská vazba".

A ani nestihnete řešit otázku, zda tím Slocombe myslel pouze kontinentální Evropu (protože co pak Británie?), když vás v New York Times zaujme text zahraničněpolitické komentátorky Judy Dempseyové, která upozorňuje na rostoucí váhu Polska v Evropské unii. Polsko je nejen vůdčí zemí Visegrádu, ale v rámci své strategie, aby bylo silným hráčem v evropské integraci, pracuje i na utužení "Výmarského trojúhelníku" Berlín-Paříž-Varšava.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.