Trapnost, hysterie, nízkost, Kocourkov - takové kapky dostávají senátoři podepsaní pod žalobou na Václava Klause pro velezradu. Co si to vůbec dovolují, pohoršují se kritici. Vždyť amnestie je ústavním právem prezidenta.

Proč ale pak někoho tolik vytáčí, že senátoři využívají zase svého ústavního práva obrátit se na konstituční tribunál, aby přezkoumal, zda Klaus nezneužil svých pravomocí? Zdá se, že spíš tady někdo propadá hysterii při představě, že by k soudnímu posouzení prezidentových kroků opravdu došlo.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se