Stalo se dobrým českým zvykem, že post ministra nebo ministryně kultury je obsazován tragikomickými figurami. Stačí jen vzpomenout na bývalého ministra Bessera nebo sledovat činnost současné ministryně Hanákové. Kultura nikdy nepatřila mezi témata, kterými by se kdy nějaký politik trápil, přece jen jsme v Česku, takže ke štěstí stačí laciné pivo; kulturní vyžití zajistí všudypřítomné non-stopy s proherními automaty. Nezájem na celostátní úrovni odpovídá i nezájmu na úrovni komunální, což si třeba v Brně užíváme každý den. Mezi nejvýznamnější kulturní počiny zde každoročně patří ohňostroje a slavnosti piva a buřtů. Na Brno dobrý.

Aktuální spor o likvidaci brněnské Wannieck Gallery je jen jedním z příkladů kulturního rozvoje města Brna. Galerie platila pozdě nájem, porušovala tím smlouvu a dostala výpověď. Čímž by se dalo klidně skončit, protože smlouvy se mají dodržovat, od toho tady jsou. Situaci však komplikuje skutečnost, že se bavíme o Brně. Významných galerií je tady jen několik a Wannieck Gallery k nim bezpochyby patří, protože sbírka, kterou disponuje, patří v této zemi k unikátním. Druhým problémem je, že pronajímatelem je městská společnost Jižní centrum.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.