Stalo se dobrým českým zvykem, že post ministra nebo ministryně kultury je obsazován tragikomickými figurami. Stačí jen vzpomenout na bývalého ministra Bessera nebo sledovat činnost současné ministryně Hanákové. Kultura nikdy nepatřila mezi témata, kterými by se kdy nějaký politik trápil, přece jen jsme v Česku, takže ke štěstí stačí laciné pivo; kulturní vyžití zajistí všudypřítomné non-stopy s proherními automaty. Nezájem na celostátní úrovni odpovídá i nezájmu na úrovni komunální, což si třeba v Brně užíváme každý den. Mezi nejvýznamnější kulturní počiny zde každoročně patří ohňostroje a slavnosti piva a buřtů. Na Brno dobrý.

Aktuální spor o likvidaci brněnské Wannieck Gallery je jen jedním z příkladů kulturního rozvoje města Brna. Galerie platila pozdě nájem, porušovala tím smlouvu a dostala výpověď. Čímž by se dalo klidně skončit, protože smlouvy se mají dodržovat, od toho tady jsou. Situaci však komplikuje skutečnost, že se bavíme o Brně. Významných galerií je tady jen několik a Wannieck Gallery k nim bezpochyby patří, protože sbírka, kterou disponuje, patří v této zemi k unikátním. Druhým problémem je, že pronajímatelem je městská společnost Jižní centrum.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se