Václav Havel využíval svůj talent proti „temným silám“ prostřednictvím svého pera. Nikdy nepřestal doufat a po mnoho let se snažil přivést pravdu k lidem nenásilnými kreativními způsoby, a to například jeho slavnou esejí „Moc bezmocných“, zveřejněním Charty 77, nebo jeho divadelními hrami, jimiž byl schopen přesvědčit čechoslováky, že právě oni mají moc a prostředky k tomu, aby došlo ke změně – tedy k pozdější Sametové revoluci.

Před několika týdny došlo k velmi důležitému historickému mezníku. OSN uzná Palestinu jako „nečlenský pozorovatelský stát“. Tato symbolická, ale významná událost se uskutečnila přesně 65 let poté, co členské státy OSN podpořily plán Organizece na rozdělení Palestiny, což nakonec vedlo ke vzniku státu Izraele.
Havel věřil ve „dvoustátní řešení“ a v rozhovoru, který dal během jedné ze svých návštěv v Izraeli vyjádřil hlubokou lítost nad tím, že nemá tu možnost hostit jednání Osla v Praze. Věřil, že historie Prahy by ovlivnila obě dvě hlavy států a pomohla jim najít cestu k tomu, aby se na trvalo dohodli.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.