Czech Point nemusí od ledna fungovat. Někdo si včas nevšiml, že končí smlouva na jeho provozování. Skvělé. Máme IT systémy za miliardy a na ministerstvu vnitra si neumějí natáhnout budík. Kdo na tom vydělá, zatím zřejmé není. Kdo na tom prodělá, je ale jasné dokonale: občané, tedy zákazníci státu.
Czech Point tak doplňuje příběhy registru vozidel, Izipu, Opencard, sKarty, IT zakázek Lesů ČR, těchto tunelů vystavěných z jedniček a nul, bez nichž by nám nebylo hůř, ale naopak lépe, protože by naše miliardy mohly jít na věci, které dávají smysl. Vše jen posiluje podezření, že smyslem elektronizace státní správy není udělat naše životy snazšími, ale vytáhnout ze státu co nejvíc.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




