Vzpomínáte? Jedním z argumentů pro přímou volbu prezidenta bylo: Aby o hlavě státu nerozhodovali komunisté, jak jsme to zažili při volbě Václava Klause. Teď tedy jdeme do plebiscitu, a co nevidíme? Hned dva prezidentští kandidáti, Dienstbier a Zeman, se přetahují o podporu KSČM a mohou se přetrhnout, aby jednomu z nich udělil Filip komunistické požehnání.

Který to bude? Komunisté se tváří tajuplně a vychutnávají si situaci, kdy mohou oba pány blahosklonně kádrovat. Bylo by ale překvapením, kdyby o víkendovém sjezdu, během něhož se mají rozhodnout, nepodpořili Miloše Zemana.

Už jenom proto, že kolem Zemana se točí řada aktivních členů KSČ z dob pozdní normalizace, kteří určitě nebudou propastně vzdáleni Filipovi a jeho soudruhům. A zdaleka nejde jen o Miroslava Šloufa nebo bývalého velitele tankové divize generála Zbytka. Ale třeba i expředsedu JZD Slušovice Františka Čubu.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.