Vládní "škatulata, hejbejte se" (anglické reshuffle je jistě elegantnější, ale ne tak poetické) se dělají ze dvou důvodů. Prvním je vytváření dojmu dění, pocitu, že kabinet nespí, že se v něm něco podstatného děje: že dochází k přeskupení energie, která bude efektivněji využita ku prospěchu občanů. Druhým důvodem je obyčejná kumulace moci, která může mít buď přechodný, v horším případě trvalý efekt.

Plánované přesuny vládní agendy, v nichž liberální demokraté získají obranu za dopravu, jež se propojí s ministerstvem průmyslu a obchodu a vytvoří tak jedno velké hospodářské ministerstvo, stínuje efektivnost činnosti vlády vcelku marně.

Není sebemenší důvod myslet si, že Karolína Peake nebo kdokoliv jiný z LIDEM povede obranu lépe než ODS a že dopravě prospějí ochranná modrá křídla občanských demokratů. Smyslem přesunu se tedy jeví být spíše ona kumulace moci, a to evidentně s dlouhodobým účinkem.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.