Členství České republiky v Evropské unii je jednoznačně nevýhodné. Nikým nevolení úředníci nám diktují absurdní zákony, vyhlášky a normy. Tímto svévolným procesem ohrožují kulturní dědictví naší nejlepší země. Česká republika by proto měla buď vystoupit z tohoto bolševického spiknutí, nebo by unie měla přijmout české zákony. Naše země vyplodila neuvěřitelné množství zákonů, jejichž smysl dokáže vysvětlit leda Forrest Gump nebo Pavel Blažek.

V Evropské unii neexistuje země, jejíž ministr financí a faktický šéf celé vlády řídí své ministerstvo na základě instrukcí hazardní mafie. Zatímco zpátečnické evropské země si myslí, že hazard ruinuje potenciál jejich obyvatel, české vládě je to úplně jedno a herny stojí vedle školek i škol. Pokud se snad jeden z rodičů díky své závislosti zadluží, nevadí. Od Nového roku si exekutor vezme peníze od manžela nebo manželky dlužníka. V dětském domově bude dětem určitě nejlíp.

Základem jakékoli veřejné správy je svobodný přístup k informacím, aby občané věděli, co se za jejich peníze vlastně řeší. V Česku jsme mnohem dál, takže příslušný zákon sice kvůli EU máme, soudy dle něj úřady odsuzují, ale českým úředníkům a politikům je to naštěstí úplně jedno. V nejzábavnějším městě naší země, v Brně, si tak zastupitelé zakládají akciovky vlastněné městem (Jižní centrum a.s.), které obratem prohlásí za vlastní a informace na základě této kreativní kličky neposkytují. Dokonce se neváhají za daně občanů s občany soudit.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se