Mnoho dobrého jsme toho v poslední době o Alexandru Vondrovi v těchto novinách nenapsali. Několikrát jsme jej vyzvali k odchodu, tak trochu jsme se posmívali jeho volební kampani "Odvážnej chlap", kritizovali jsme ho, že se nedokázal sebrat a odvážně odejít, když policie obvinila několik jeho bývalých podřízených v případu ProMoPro.

Takže bychom po včerejšku mohli být spokojeni, Vondra odchází. Jenže to je omyl: Vondrovo rozloučení, možná vůbec první aspoň trochu důstojná (i když značně opožděná) demise z celé Nečasovy vlády, znamená pro celou českou politiku těžkou ztrátu. Není třeba Vondru hned litovat, konec své kariéry si zařídil sám, ale možná si při pohledu na českou politickou scénu stačí položit jednoduchou otázku: Kolik osobností Vondrova formátu v ní najdete?

Životopis do učebnice

Stalo se běžným novinářským klišé - užívaným zhusta zejména autorem tohoto textu - tvrdit, že dotyčný "byl u všeho důležitého, co se v posledních letech v této zemi odehrálo". Takže to klidně znovu zopakujme, protože pro Vondru to platí bez nejmenších pochybností.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se