Asi i největší optimista připustí, že česká ekonomika není v optimálním stavu. A nejspíš ani příznivec pozitivního myšlení se sluncem v duši nebude tvrdit, že česká společnost má špatnou náladu jen tak.
Proč je hospodářství v horším stavu, než by bylo nezbytně nutné? Proč klesá rychleji než ekonomiky sousedních států? Lze to vysvětlit poměrně přímočaře. Hrubý domácí produkt se skládá ze čtyř položek: spotřeba vlády, soukromá spotřeba, investice (nikoli do cenných papírů, ale do výrobních prostředků nebo nemovitostí) a konečně hodnota čistého exportu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.













