Asi i největší optimista připustí, že česká ekonomika není v optimálním stavu. A nejspíš ani příznivec pozitivního myšlení se sluncem v duši nebude tvrdit, že česká společnost má špatnou náladu jen tak.

Proč je hospodářství v horším stavu, než by bylo nezbytně nutné? Proč klesá rychleji než ekonomiky sousedních států? Lze to vysvětlit poměrně přímočaře. Hrubý domácí produkt se skládá ze čtyř položek: spotřeba vlády, soukromá spotřeba, investice (nikoli do cenných papírů, ale do výrobních prostředků nebo nemovitostí) a konečně hodnota čistého exportu.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se