Povedené, opravdu: ministr dopravy Pavel Dobeš předá premiérovi demisi a řekne, že odejde na začátku prosince.
Jeho formální stranická nadřízena Karolína Peake se zlobí, že to má Dobeš zabalit hned, ale nic víc s tím nenadělá. A premiér Nečas mlčí.
Poslední výměna v jeho kabinetu probíhá plně v intencích kroků předchozích: ministři odcházejí buď po skandálech nebo za okolností mírně řečeno obtížně pochopitelných, nevysvětlených, nesrozumitelných, a často přímo trapných.
Dobeš musí jít, protože mu nedůvěřuje Peake – to se dá pochopit, i když bychom asi uvítali bližší vysvětlení, jakkoliv jsme také slyšeli, že si vicepremiérka myslí, že doprava byla jen dalším ministerstvem ODS.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





