Povedené, opravdu: ministr dopravy Pavel Dobeš předá premiérovi demisi a řekne, že odejde na začátku prosince.

Jeho formální stranická nadřízena Karolína Peake se zlobí, že to má Dobeš zabalit hned, ale nic víc s tím nenadělá. A premiér Nečas mlčí.

Poslední výměna v jeho kabinetu probíhá plně v intencích kroků předchozích: ministři odcházejí buď po skandálech nebo za okolností mírně řečeno obtížně pochopitelných, nevysvětlených, nesrozumitelných, a často přímo trapných.

Dobeš musí jít, protože mu nedůvěřuje Peake – to se dá pochopit, i když bychom asi uvítali bližší vysvětlení, jakkoliv jsme také slyšeli, že si vicepremiérka myslí, že doprava byla jen dalším ministerstvem ODS.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se