Barack Obama je rozumným, neideologickým a solidně středovým prezidentem obdařeným pronikavou inteligencí a chladnou hlavou. Je inspirací pro etnické menšiny ve Spojených státech a signálem pro svět, že Amerika, byť je nedokonalou demokracií, je z hlediska inkluze pořád ještě dál než zbytek světa. Stabilizoval americké banky, které jsou dnes v lepším stavu, než byly a než jsou banky v evropských státech.

Zatímco guvernér Romney, narozdíl od Obamy, který je odtažitý, introvertní, chladný, racionální a neschopný společenské empatie, je společenský tvor, který bude v rovině osobních vztahů dobře fungovat při kontaktech s klíčovými kongresmany; Obama se emocionálně izoloval i od většiny svých nejbližších spolupracovníků; Romney je oblíbený lídr a manažer, což bude v politickém zákulisí důležité.

Blogger Tomáš Klvaňa vybral důvody, proč je v nadcházejících lepší volit Baracka Obamu, anebo naopak Mitta Romneyho. Zde si můžete pročíst argumenty pro oba hlavní kandidáty. Které z nich jsou pro vás přesvědčivější?

19 důvodů, proč znovu zvolit Baracka Obamu - čtěte ZDE

13 důvodů, proč dát šanci Mittu Romneymu - čtěte ZDE

Zbývá vám ještě 0 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se