Když se na telefonu objeví skryté číslo, víte vždycky, že jde do tuhého. Protože jen jediný člověk volá s touhle tajemnou naléhavostí. Ano - je to berňák se svou nesnesitelnou urputností a kulatým razítkem.

Takže to minulý týden nebylo nic moc příjemného, ale na druhou stranu chci tímto zcela seriózně poděkovat zaměstnankyním Finančního úřadu Prahy 7, protože mě nejspíš vytáhly z daleko většího potenciálního průšvihu. Zapomněl jsem totiž zaplatit zálohu na daň z příjmu, což bych tedy opravdu měl, když už jsem se, pitomec, přiznal.

Je mi to trapné a strašně se všem omlouvám. Především samozřejmě Miroslavu Kalouskovi, který drží rozpočet, co síly dají, málem už škrtá i z vlastního, a stále mu to nevychází. Pak samozřejmě všem daňovým poplatníkům, neboť kvůli mé zapomnětlivosti a nezodpovědnosti jim teď hrozí, že budou platit vyšší daně, abychom všichni tak nějak vyžili. A děkuju Petru Tluchořovi a Borisi Šťastnému, že tak urputně hájí moje zájmy, protože by mě nikdy vážně nenapadlo, že bych právě je dva o to měl požádat.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se