Pan Baumgartner skočil ze stratosféry a je hrdinou. Co ale udělal? Nechal se vynést nahoru a spadl dolů. Přitom se dokázal nezabít. Odvaha? Ano. Umanutost? Jistě. Řešení krize středního věku? Pravděpodobně. Ale hrdinství a planetární obdiv? Proč, proboha?!
Protože potřebujeme hrdiny, a nemáme je. A tak si je projektujeme do lidí, kteří donedávna patřili spíš mezi komedianty. Jako ti, co se v 19. století nechávali zatlouct do sudů a pluli vstříc Niagarským vodopádům.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







