Pan Baumgartner skočil ze stratosféry a je hrdinou. Co ale udělal? Nechal se vynést nahoru a spadl dolů. Přitom se dokázal nezabít. Odvaha? Ano. Umanutost? Jistě. Řešení krize středního věku? Pravděpodobně. Ale hrdinství a planetární obdiv? Proč, proboha?!

Protože potřebujeme hrdiny, a nemáme je. A tak si je projektujeme do lidí, kteří donedávna patřili spíš mezi komedianty. Jako ti, co se v 19. století nechávali zatlouct do sudů a pluli vstříc Niagarským vodopádům.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se