Už od zveřejnění prvních průběžných výsledků krajských a senátních voleb se začaly sociální sítě plnit rozhořčenými komentáři českých uživatelů. Mladí lidé těžce nesou zejména úspěch KSČM a také nízkou volební účast.

Jejich věkové složení naznačuje, že taková reakce se dala očekávat. U voličů ve věku mezi 18-35 lety, kteří tvoří mezi uživateli internetu zdaleka největší demografickou skupinu, to komunisté nemají lehké.

Na sociální síti Twitter, kde jsou už desetitisíce Čechů, se příspěvky shromažďují pod klíčovým heslem #volby a za celý den se neobjevil snad ani jeden, který by vítězství levice, natož úspěch komunistů hodnotil pozitivně.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru