Tak zaprvé, krize neskončí tím, že ekonomika začne růst. Ta skončí, až se splatí dluh, který vyvolala, takže úsporná opatření každé rozumné vlády budou (doufám) pokračovat, a to i dlouho po krizi. Rozhazovat umí každá vláda, na tom nic hrdinského ani záslužného není.

A pokud je nerozumné dělat úsporná opatření uprostřed krize, pak kdy jindy se mají dělat než v dobách růstu? A to bude doufám platit pro celou Evropu, USA i Japonsko - všichni byli v dluzích až po uši už před krizí a krize zadlužení ještě zvýšila. Z těchto tří ekonomických gigantů je na tom Evropa z hlediska dluhu mimochodem nejlépe.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se