Naše nejlepší česká vláda se rozhodla zreformovat penzijní systém. Lze předpokládat, že ji bude čekat podobně tristní osud, jako potkal “superhrubou mzdu,” kterou zavedl ministr financí Kalousek v roce 2008, aby ji nyní ten stejný ministr financí zase pohřbil. Nemalujme ale Kalouska na zeď, jistě nám vše vysvětlí oficiální web Ministerstva práce a sociálních věcí ČR, věnující se penzijní reformě.

Důvod je zdánlivě jasný. Populace stárne a nikým nevolení občané žijí čím dál tím delší dobu, takže by bylo dobré, aby se na svůj důchod raději připravili sami. Logicky lze předpokládat, že stát asi chce podpořit svůj lid v soběstačnosti a samostatnosti. Jenomže to politici za žádnou cenu nechtějí.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se