Pracovní skupina připravující předvolební program republikánské strany pro listopadové volby v USA totiž doporučuje zřídit na vládní úrovni komisi, která by se zabývala možným návratem ke zlatému standardu - jinak řečeno k pevné vazbě dolaru na zlato.

V současné České republice asi nenajdeme pamětníky zlatého standardu, který byl fakticky zrušen před druhou světovou válkou. Připomeňme si proto, že šlo o měnový systém, kdy centrální banka mohla emitovat bankovky jen v návaznosti na objem svých zlatých rezerv, tak, aby byla v každém okamžiku schopna za obdržené bankovky vyplatit příslušný objem zlata v daném kurzu.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se