Pracovní skupina připravující předvolební program republikánské strany pro listopadové volby v USA totiž doporučuje zřídit na vládní úrovni komisi, která by se zabývala možným návratem ke zlatému standardu - jinak řečeno k pevné vazbě dolaru na zlato.
V současné České republice asi nenajdeme pamětníky zlatého standardu, který byl fakticky zrušen před druhou světovou válkou. Připomeňme si proto, že šlo o měnový systém, kdy centrální banka mohla emitovat bankovky jen v návaznosti na objem svých zlatých rezerv, tak, aby byla v každém okamžiku schopna za obdržené bankovky vyplatit příslušný objem zlata v daném kurzu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









