Státní energetická koncepce a navýšení podílu jádra v energetickém mixu znovu rozproudily vzrušenou debatu o potřebě či nepotřebě nových jaderných bloků. Otázky jestli, proč a zda vůbec si již nekladu. Zajímá mě kdy, jak rychle a jak velká šance to bude pro české firmy, školy, vědce.

Diskuse o dostavbě temelínských bloků obvykle začíná a končí tím, zda si to necháme postavit Američany, Francouzi, či Rusy. Považuji to za špatně položenou otázku. Z paměti mladých novinářů, ale i některých politiků se vytratilo vědomí, že dvanáct jaderných bloků na Slovensku a v České republice postavily české a slovenské firmy a že patnáctimilionové Československo vyrobilo zařízení pro dalších třináct jaderných bloků v zahraničí. To je ta klíčová otázka! Příčí se mi totiž představa, že po létech účasti v nejvyšším "klubu znalých" se má naše republika postavit do role, kdy jí nezbude nic jiného než si nechat postavit jadernou elektrárnu "na klíč" a dostat se do technologické, výrobní a znalostní závislosti.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.