Nepřeháníme, když tento nápad nazveme geniálním. V Česku během několika minut přibude tři sta kilometrů dálnic, čímž naše země opět o něco stoupne v indexu vyspělosti.

Nové dálnice sice budou jen přejmenované staré rychlostní silnice, ovšem tento až gogolovský přístup má svou přísnou logiku. Už teď za ně platíme "dálniční" známku, takže konečně za své peníze dostáváme požadovanou kvalitu: po většině rychlostních silnic se jezdí zhruba stejně špatně jako po D1.

Jako další postupný krok se logicky nabízí přejmenování některých okresních silnic na rychlostní. Stačí počkat pár let, požádat o evropské dotace a i Němci nám budou závidět.

Další texty Jindřicha Šídla ZDE

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru