V odpovědi na otázku "kde domov můj" má cyklista Roman Kreuziger jasno. V Astaně. Jsa tázán, proč nevyužil momentu, kdy jeho kolega z kazašské profesionální stáje Alexandr Vinokurov nastoupil a jel si pro olympijské zlato, odpověděl takto: "I když jsme z jiných států, bylo by neslušné to udělat. Kdyby nastoupil někdo jiný, využil bych toho. Ale takto by to bylo hloupé."

Slyšíme dobře. Na olympijském okruhu v Londýně nejel Kreuziger v sobotu za Česko, ale za konsorcium kazašských firem vlastnících stáj Astana. To je zhruba totéž, jako kdyby Petr Čech v reprezentačním fotbalovém zápasu záměrně nechytil Fernandu Torresovi penaltu, protože "by to bylo hloupé", neb oba hrají za Chelsea.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se