Vstřícnost státu k poškozeným "klientům" registru vozidel bude nepochybně záležet na celkové částce, kterou by měl jako odškodnění vyplatit. Zatím se mluví o statisících, ale záleží na tom, jak dlouho ještě bude fiasko v podobě nefunkčního registru pokračovat.

Pak by se tato suma mohla až násobně zvýšit, což by mohlo znamenat snížení ochoty státu zaplatit za způsobenou újmu. Důležité bude především to, jak se stát k žádostem o odškodnění postaví, tedy jaké požadavky bude považovat za oprávněné a které již ne.

Řada lidí i firem bezpochyby zaregistrovala výzvu veřejného ochránce práv, aby se domáhali nejen svých práv na náhradu škody, ale i na náhradu za způsobenou nemajetkovou újmu, což je pojem širší veřejnosti dosud neznámý a zaslouží, společně s popisem toho, co lze uplatnit jako náhradu škody, stručný komentář.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.