V přísně střežených prostorách společnosti ČEZ od minulého týdne schraňují soutěžní nabídky tří firem, které se ucházejí o rozšíření elektrárny Temelín, a český jaderný tah na branku se zdá být nezadržitelný. Vláda si sice vyhrazuje právo, že tendr může skončit i bez vyhlášení vítěze, ale jak by to mělo dopadnout jinak než výstavbou dalších bloků?
Vždyť ta samá vláda ve shodě s jí vlastněným ČEZ tvrdí, že Česko se bez extenzivního využití jádra, které by mělo pokrývat až polovinu veškeré energetické spotřeby, do budoucna prostě neobejde. Proti takovému argumentu může moderní český občan, který chce vařit, svítit, topit či chladit, těžko co namítat. Ale pokud tedy má být jaderná energie naším osudem, musí stát hrát s veřejností co nejotevřenější hru. A to se zatím neděje.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












