Začíná nepravidelná minutka nenávisti vůči některým kulturním aspektům města, kde žiji. Donedávna jsem si myslel, že některé věci skončily tak s rokem 1995. Jenže zjevně ne. V Praze po Vltavě kolem Žofína totiž plavou kromě tradičních lodiček také monstrózně hnusné labutě, které jak kdyby tam dovezl Kočka senior rovnou z Výstaviště. Vedle sedící kolega Petr Honzejk ten estetický zážitek naprosto přesně pojmenoval jako protnutí Disneylandu s Mordorem.

Celé to ještě úplně nejlíp vynikne v kontrastu s Národním divadlem, celým nábřežím, případně při pohledu z mostu Legií rovnou s Hradčany.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se