Začíná nepravidelná minutka nenávisti vůči některým kulturním aspektům města, kde žiji. Donedávna jsem si myslel, že některé věci skončily tak s rokem 1995. Jenže zjevně ne. V Praze po Vltavě kolem Žofína totiž plavou kromě tradičních lodiček také monstrózně hnusné labutě, které jak kdyby tam dovezl Kočka senior rovnou z Výstaviště. Vedle sedící kolega Petr Honzejk ten estetický zážitek naprosto přesně pojmenoval jako protnutí Disneylandu s Mordorem.
Celé to ještě úplně nejlíp vynikne v kontrastu s Národním divadlem, celým nábřežím, případně při pohledu z mostu Legií rovnou s Hradčany.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








