V posledních několika dnech sledujeme hitparádu kmotrovských kousků, které zároveň poskytují velice kvalitní úvod do typologie základních dovedností kmotra. Démon severu Patrik Oulický například nezaplatí pokutu za černou stavbu své haciendy, za kterou by se mimochodem nemusel stydět žádný mexický narkobaron, protože na integrovaných tenisových kurtech v době úřední kontroly nikdo nehrál tenis a v bazénu nikdo neplaval (sic!).

Co má úřední zdůvodnění společného s tím, že kurty i bazén byly načerno postaveny v Chráněné krajinné oblasti České středohoří, kde normálnímu smrtelníkovi hrozí za utržení pampelišky málem ukřižování, těžko říci. Faktem je, že pro jistý typ stavebníků, například pro mexické narkobarony a Patrika Oulického, mívají úředníci slabost, což je bohužel všechno, co se bez rizika žaloby dá říci.

null

Přihláška do soutěže Kmotr roku 2012
GRAFIKA: HN - JAROSLAV NOVÁK

Do rejstříku kmotrovských dovedností dává nahlédnout i pražský caporegime Roman Janoušek. Žena, kterou před pár týdny v těžké opilosti přizabil, mění výpověď, a nedá se zrovna říci, že v Janouškův neprospěch. Na sociálních sítích to vyvolává nikoli nelegitimní otázku, kolik asi tak nakonec bude stát změna výpovědi z "byl nepříčetný a chtěl mě přejet," na "uhýbal před sanitkou a jsem mu za to vlastně vděčná," přičemž tipy oscilují mezi několika miliony korun, doživotním odpuštěním daní a bianko prezidentskou amnestií pro celou rodinu na dvacet let.

Zbývá vám ještě 50 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se