Za tři až čtyři roky dojdou České televizi peníze. Debata o zvýšení televizních poplatků bude aktuální. To nám z věštírny na Kavčích horách vzkazuje ředitel ČT Petr Dvořák.

Skutečně věří, že nějakou vládu přesvědčí, aby na úkor své popularity zvýšila "televizní daň"? V tom případě si Dvořák kope hrob ještě předtím, než začal naplno žít veřejnoprávním životem.

Ano, jeho předchůdci se to povedlo. Ale za jakou cenu? Dlouho politici drželi Jiřího Janečka pod krkem. Musel se vzdát reklamy ve prospěch komerčních stanic. Pak mu navýšení poplatku schválili, ale nikdy se už z jejich sevření nevymanil.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se