Stále mám pocit, že je čím dál více žádoucí se k vývoji celkové koncepce evropské energetiky prosazované z Bruselu a jejím jednotlivým proudům prosazovaným samostatně členy EU vyjadřovat zcela jasně a striktně. Pokusy rakouských politiků naslouchajících ekologickým organizacím a otevřeně finančně podporující často extrémní názory obdobných organizací v ČR jsou nepřijatelné a měly by být v tomto smyslu českou stranou nekompromisně odmítnuty.

Případ kroků, které chystá Rakousko se zákazem dovozu elektřiny z jádra je toho zářným příkladem. Do detailů téměř nemá smysl jít. Jde o damagogii, která nemá praktické řešení. Pokud chce totiž Rakousko zabránit dovozu jaderné energie, má jedinou čistou šanci: Být energeticky soběstačné. Musí přestat spoléhat na dovoz elektřiny z České republiky, musí přestat spoléhat na toky větrné energie ze severu Německa, která zdarma protéká přes Českou republiku, způsobuje problémy a zatěžuje a bude finančně zatěžovat české spotřebitele.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.