Poté, co vláda přišla s nápadem omezit valorizaci důchodů, chystá na důchodce další bič. Ti, co pracují - ať už proto, že je to baví, či proto, že prostě s důchodem nevyjdou, budou muset oželet základní slevu na dani. Daňový základ by se jim tak zvýšil zhruba o 25 tisíc korun, stát by pak prý vybral o 2,5 miliardy víc než teď.

Vysvětlení ministerstva financí se zdá logické - důchodci pobírají důchod, takže není důvod, aby ještě měli slevu ve výši tzv. nezdanitelného minima. Až na to, že se stejnou logikou bychom se mohli resortu financí zeptat, proč vlastně důchodci odvádějí v plné výši sociální pojištění, když už jsou přece v důchodu, na nějž přispívali po celou dobu "normální" práce.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se