Poté, co vláda přišla s nápadem omezit valorizaci důchodů, chystá na důchodce další bič. Ti, co pracují - ať už proto, že je to baví, či proto, že prostě s důchodem nevyjdou, budou muset oželet základní slevu na dani. Daňový základ by se jim tak zvýšil zhruba o 25 tisíc korun, stát by pak prý vybral o 2,5 miliardy víc než teď.
Vysvětlení ministerstva financí se zdá logické - důchodci pobírají důchod, takže není důvod, aby ještě měli slevu ve výši tzv. nezdanitelného minima. Až na to, že se stejnou logikou bychom se mohli resortu financí zeptat, proč vlastně důchodci odvádějí v plné výši sociální pojištění, když už jsou přece v důchodu, na nějž přispívali po celou dobu "normální" práce.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









