Prezident republiky se rozhodl vyhovět dalším žadatelům o milost. Ve většině případů ho k tomu jako obvykle vedly humanitární důvody.

Paní Anně B. prominul podmíněný trest odnětí svobody a zbytek trestu zákazu činnosti uložené za porušování povinnosti při správě cizího majetku, podplácení a zpronevěru, a to s účinky zahlazení odsouzení. Prezident přihlédl zejména k tomu, že paní B. řadu let úspěšně řídila soukromou vysokou školu, která z humanitárních důvodů umožňovala získání akademických titulů znevýhodněným jedincům jako bývalé Miss World a několika dalším politikům ODS.

Panu Tomášovi H. prezident prominul osmiletý trest za uplácení, a to v minulosti, stejně jako i budoucnosti. Prezident přihlédl zejména k tomu, že trest byl udělen v hysterické atmosféře módní vlny boje proti tzv. korupci. Odsouzený navíc před soudem tvrdil, že se nikdy ničeho takového nedopustil a že nikdy v minulosti nebyl trestán, a není tudíž jasné, proč by měl být trestán tentokrát. Čin, kterého se měl odsouzený dopustit, patří řadu let v České republice ke zcela běžnému a všeobecně uznávanému způsobu podnikání.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se